Wszelkie formy wsparcia zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska są dobre. Również utwory muzyczne czy inne formy sztuki mogą promować ekologiczne postawy i jednocześnie dawać energię do życia.

MUZYKA z ENERGIĄ DO ŻYCIA

EKO-MUZYKA

Przedstawiamy Państwu kapelę promującą ekologiczne treści wyzwalając w nas energię do życia.

Francuska kapela Gorija to połączenie energii, wirtuozerii, pomysłu. "In the forest" to ekologiczny manifest wokalisty, który nie tylko chciałby żyć w symbiozie z drzewami ale broni również gatunków zwierząt zagrożonych.

Serj Tankian - wokalista grupy System of a Down, należy do artystów, którzy swoją twórczością chcą zwrócić uwagę na niszczenie środowiska w wyniku działalności człowieka. Jego utwory i teledyski przemawiają do naszej wyobraźni. 

Muzyka Łąki Łan naznaczona jest przede wszystkim tekstami "Paprodziada". Swoją filozofię przedstawił on w utworze "Lovelock", która jest peanem na cześć Jamesa Lovelocka. Twierdził on, iż Ziemia funkcjonuje jak jeden olbrzymi organizm, przystosowany do zmian tak, by zachować odpowiednie warunki do życia. Podobnego zdania jest "Paprodziad", który wers z tej piosenki - "Wszyscy jesteśmy jednym organizmem" - często powtarza podczas wywiadów, a nawet występuje na koncertach w koszulce z takim nadrukiem.

 

EKO-FILM

Społeczna organizacja działająca pod nazwą "Krakowski Alarm Smogowy" promuje akcję edukacyjną w szkołach pt. "Zakręć smog"! Zobaczcie znakomity filmik edukacyjny - wspierający walkę z zanieczyszczeniem powietrza, przedstawiający gotowe rozwiązania redukcji niskiej emisji jakimi są np. pompy ciepła !

 

Czy przyszłość oparta na węglu i ropie ma rację bytu? Dlaczego tak mocno cierpimy z powodu smogu? W jaki sposób skutecznie zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza? Czy kupno bananów wpływa na klimat? Dlaczego w Berlinie nie ma korków? Odpowiedzi na powyższe pytania i inne, bardzo intrygujące pytania znajdujemy w najnowszym filmie "Punkt krytyczny - Energia onNowa".

EKO-OBRAZ

Zobaczcie proekologiczną twórczość dzieci korzystających z placu zabaw w portowym miasteczku Kassiopi na greckie wyspie Korfu.

IMG 20170825 201123 resized 20170908 092901652

IMG 20170825 201214 resized 20170908 092836771