WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Firma NIBE-BIAWAR zaprasza na nową serię szkoleń technicznych NIBE ONLINE. Szkolenia prowadzone przez Ekspertów NIBE to najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy z zakresu techniki grzewczej oraz zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii. Szkolenia przeznaczone są dla instalatorów, projektantów oraz wszystkich zainteresowanych doborem, montażem i projektowaniem instalacji z wykorzystaniem pomp ciepła NIBE.

Najbliższy termin jednodniowego szkolenia technicznego z gruntowych pomp ciepła:

• 25.05.2020r.

Najbliższe terminy jednodniowych szkoleń technicznych z powietrznych pomp ciepła:

• 08.06.2020r.
• 18.06.2020r.
• 23.06.2020r.

Zakres szkoleń obejmuje m.in. budowę i zasadę działania pomp ciepła, rodzaje dolnych źródeł, zasady i wytyczne ich doboru oraz wymiarowania, system sterowania pompami ciepła NIBE, ofertę i budowę systemowych rozwiązań komfortu cieplnego NIBE (np. systemy fotowoltaiczne, rekupe-ratory), zasady doboru pomp ciepła NIBE za pomocą programu komputerowego NIBE DIM oraz wiele innych informacji o wymiarze nie tylko teoretycznym, ale też praktycznym.

Więcej informacji oraz rejestracja na szkolenia: www.nibe.pl.

DT0A9922 1

Już 15 maja 2020r. rusza nabór do nowej wersji Programu Czyste Powietrze!

ost

Najważniejsze zmiany w Programie CZYSTE POWIETRZE

zmiany 10

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

  • Wymianę starych źródeł ciepła na pompę ciepłą lub inne źródła ciepła spełniające wymagania programu,
  • Montaż lub modernizację wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej ody użytkowej,
  • Zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
  • Docieplenie ścian budynków,
  • Wymianę stolarki zewnętrznej (drzwiowej i okiennej),
  • Zastosowanie instalacji solarnych (kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych),
  • Modernizację przyłącza elektrycznego jeżeli wynika to z potrzeb nowego źródła ciepła.

 Więcej szczegółowych informacji tutaj

NIŻSZE KOSZTY OGRZEWANIA Z POWIETRZNĄ POMPĄ NIBE SPLIT

Wzrost cen paliw, a tym samym rosnące koszty ogrzewania budynków sprawiają, że coraz więcej ludzi poszukuje alternatywnych sposobów na zapewnienie komfortu cieplnego pomieszczeń. Odpowiedzią są powietrzne pompy ciepła NIBE, których sprzedaż w ostatnich latach gwałtownie rośnie. Powietrzne pompy ciepła NIBE są rozwiązaniem grzewczym stosowanym zarówno w nowych budynkach jak i w budynkach istniejących, poddawanych termomodernizacji. Zastosowanie pompy ciepła typu NIBE SPLIT gwarantuje całoroczny komfort przebywania w budynku, zapewniając jednocześnie ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową.

NIBE SPLIT AMS 10 6 Hero
Pompy ciepła powietrze/woda typu SPLIT to urządzenia, w których układ chłodniczy rozdzielony jest na dwie jednostki. Jednostka zewnętrzna NIBE AMS 10 wyposażona jest w inwerterową sprężarkę, wysokowydajny parownik, a także wentylator o zmiennej prędkości obrotów. Jednostka wewnętrzna dobierana jest w zależności od funkcji jaką ma spełniać. Jeżeli system ma pracować wyłącznie na centralne ogrzewanie, jednostkę NIBE AMS 10 łączy się z jednostką wewnętrzną HBS oraz sterownikiem SMO. W przypadku, gdy pompa ciepła NIBE SPLIT ma ogrzewać budynek, a także produkować c.w.u. stosowana jest kompaktowa centrala wewnętrzna HK 200 z wbudowanym zasobnikiem wody o pojemności 180l, modułem elektrycznym o maksymalnej mocy 9 kW, grupą bezpieczeństwa, naczyniem przeponowym, manometrem, elektrycznie sterowaną pompą obiegową oraz skraplaczem.

Pompa ciepła NIBE SPLIT zapewnia, aż 580C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy samej sprężarki, a z do¬datkowym źródłem ciepła aż do +65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący system grzejnikowy. Dzięki możliwości odwrócenia obiegu chłodniczego, system NIBE SPLIT oprócz ogrzewania i produkcji c.w.u., zapewnia również chłodzenie w okresie letnim.

Dzięki wykorzystaniu w pompach ciepła NIBE SPLIT technologii inwerterowej, moc sprężarki dostosowuje się do Powietrzna pompa cieła NIBE SPLITaktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki czemu urządzenia te zapewniają wyższą niż tradycyjne pompy, efektywność pracy. Technologia ta zapewnia większą trwałość, większy komfort i mniejsze zużycie prądu dzięki czemu pompy ciepła osiągają wysoki współczynnik sprawności. Współczynnik sprawności COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511.

Pompa ciepła NIBE SPLIT wyróżnia się niezwykłą elastycznością w doborze lokalizacji i prostotą instalacji. Obie jednostki łączy się ze sobą systemem rur, a następnie wypełnia się czynnikiem chłodniczym R410A, w który pompa ciepła jest fabrycznie wyposażona. Jednostkę zewnętrzną możemy zawiesić na ścianie budynku, za pomocą uchwytów ściennych lub postawić na stelażu naziemnym przy ścianie budynku.

Dodatkowe atuty typoszeregu NIBE SPLIT to cicha praca (32 dB(A) wg EN11203, w odległości 2m), szeroki zakres temperatury pracy (od -20oC do +43oC), brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego, szybkość instalacji, niska awaryjność i łatwość obsługi. Poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów, system grzewczy oparty na pompie NIBE SPLIT daje możliwość obsługi dwóch obiegów grzewczych, zliczanie wyprodukowanej energii cieplnej, czy sterowanie urządzeniem za pomocą sterownika pokojowego z wyświetlaczem.

Przykład zastosowania pompy ciepła NIBE SPLIT w systemie z panelami NIBE PV oraz rekuperatorem NIBE ERS

W budynku jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 143 m2 (+ nieogrzewany garaż) położonym w województwie podlaskim, właściciel zastosował instalację hybrydową, gdzie powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT 8 kW (AMS 10-8+HK 200S+SMO40) współpracuje z systemem fotowoltaicznym on-grid NIBE PV 6kW i zbiornikiem buforowym NIBE UKV 100. Wspomagająco jako dodatkowe źródło ciepła zastosowano kocioł gazowy (NIBE GBM10-15 + OPT). W domu zamontowano również centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła NIBE ERS 500.

Urządzenia zamontowano pod koniec 2016 r. i w październiku tego samego roku włączono ogrzewanie na cele budowlane. Całość systemu uruchomiono po zasiedleniu budynku w czerwcu 2017 r.

Właściciel na własne potrzeby prowadzi monitoring systemu i po roku eksploatacji wyliczył koszt ogrzewania domu, wentylacji, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej, który wyniósł 98 zł/m-c.

2

PROGRAM DOFINANSOWANIA MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH "MÓJ PRĄD"

 AAX0763 1

Rządowy program „Mój prąd" zakłada przyznanie dofinansowania dla osób fizycznych inwestujących w domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 kW do 10 kW. Program skierowany jest do właścicieli gospodarstw domowych, którzy dokonają zakupu i montażu panli fotowoltaicznych. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych. Szacunkowo rząd liczy na powstanie ok. 200 tys. nowych instalacji fotowoltaicznych, co wedle obliczeń pozwoli zredukować emisję dwutlenku węgla w granicach 600-800 tys. ton.

Termin ogłoszenia naboru i początek przyjmowania wniosków przez NFOŚiGW planowany jest na przełom sierpnia i września 2019 roku.

Więcej szczegółowych informacji tutaj.

 

 "AGROENERGIA" - DOTACJE DLA ROLNIKÓW

 ADN5683

 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasił nabór wniosków do nowego programu Agroenergia. Celem programu jest kompleksowe wsparcie związane z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko prowadzonych działalności rolniczych. Dofinansowanie inwestycji służących budowaniu samodzielności energetycznej na obszarach wiejskich przyczyni się do zwiększenia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, a także poprawy jakości powietrza.

Więcej szczegółowych informacji tutaj.

W trakcie VII Kongresu PORT PC miała miejsce premiera poradnika „Dom bez Rachunków” przeznaczonego dla branżystów. Zadaniem poradnika jest pomoc projektantom, architektom i instalatorom w zakresie doboru i projektowania systemu składającego się z instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła oraz zasobników ciepła i ciepłej wody w domach jedno lub dwurodzinnych. Poradnik ma również na celu przybliżenie wiedzy na temat budynków, w których zastosowano rozwiązania zapewniające najwyższy komfort i wygodę użytkowników. Takie budynki produkują więcej energii ze źródeł odnawialnych niż zużywają energii w ciągu roku, nie powodując żadnej lokalnej emisji zanieczyszczeń.

Jako Partnerzy akcji "Dom bez Rachunków, serdecznie zapraszamy do lektury!
Poradnik "Dom bez Rachunków" do pobrania tutaj.

Kongres 1

 NIBE SERWISnibe app

Darmowa aplikacja mobilna NIBE SERWIS do diagnozy błędów i naprawy pomp ciepła NIBE już dostępna!

Aplikacja zawiera wyszukiwarkę kodów alarmów pomp ciepła, części zamiennych oraz umożliwia zdalne przesyłanie protokołów gwarancyjnych. Aplikację można pobraqć zarówno w Google Play, jak i App Store. Aplikacja skierowana
jest do Autoryzowanych Partnerów marki NIBE.

Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdziesz TUTAJ.

It's in our nature

Nowoczesne systemy rekuperacji NIBE przeznaczone są do samodzielnej pracy jak i do współpracy z pompą ciepła. Systemy łączące pompę ciepła i rekuperator zapewniają najwyższy komfort użytkowania i wysoką sprawność odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Użytkownicy systemów NIBE mają również możliwość wyboru rekuperatorów pokojowych, decentralnych, które znajdują zastosowanie w budynkach termomodernizowanych, budynkach wielorodzinnych, biurach i innych pomieszczeniach użytkowych.

Czytaj więcej...

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce na tle Europy

Połączenie pomp ciepła z systemem fotowoltaicznym w jednej hybrydowej instalacji pozwala osiągnąć najwyższe oszczędności. Energia elektryczna produkowana ze słońca może pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną wykorzystywaną w pompach ciepła do napędu sprężarki. Dzięki takiej instalacji ogrzewanie staje się niamal darmowe.

Czytaj więcej...

pompy ciepła ewolucja

Dlaczego pompy ciepła się tak ogromnym, nieustającym zainteresowaniem? Ponieważ obserwujemy dynamiczny rozwój tej branży, a technologia urządzeń podlega zmianom i z roku na rok uzyskujemy coraz to wyższą efektywność pracy instalacji z pompami ciepła. Aktualnie osiągają one najwyższe klasy energetyczne wśród urządzeń grzewczych i zostały uznane za najlepszą dostępną technikę (BAT) przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (MAE, z ang. International Energy Agency – IEA).

Czytaj więcej...

Z mojego 10-letniego doświadczenia w sprzedaży pomp ciepła NIBE oraz 5-letniego doświadczenia w użytkowaniu pompy ciepła we własnym domu, wynika że przy zakupie pompy ciepła warto zrobić analizę urządzenia rozpatrując trzy kategorie, a mianowicie: 1) parametry techniczne; 2) wyposażenie i funkcjonalność urządzenia oraz 3) doświadczenie producenta. Poniżej postaram się przybliżyć najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę dokonując wyboru pompy ciepła.

Czytaj więcej...