It's in our nature

Nowoczesne systemy rekuperacji NIBE przeznaczone są do samodzielnej pracy jak i do współpracy z pompą ciepła. Systemy łączące pompę ciepła i rekuperator zapewniają najwyższy komfort użytkowania i wysoką sprawność odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Użytkownicy systemów NIBE mają również możliwość wyboru rekuperatorów pokojowych, decentralnych, które znajdują zastosowanie w budynkach termomodernizowanych, budynkach wielorodzinnych, biurach i innych pomieszczeniach użytkowych.

Czytaj więcej...

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce na tle Europy

Połączenie pomp ciepła z systemem fotowoltaicznym w jednej hybrydowej instalacji pozwala osiągnąć najwyższe oszczędności. Energia elektryczna produkowana ze słońca może pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną wykorzystywaną w pompach ciepła do napędu sprężarki. Dzięki takiej instalacji ogrzewanie staje się niamal darmowe.

Czytaj więcej...

pompy ciepła ewolucja

Dlaczego pompy ciepła się tak ogromnym, nieustającym zainteresowaniem? Ponieważ obserwujemy dynamiczny rozwój tej branży, a technologia urządzeń podlega zmianom i z roku na rok uzyskujemy coraz to wyższą efektywność pracy instalacji z pompami ciepła. Aktualnie osiągają one najwyższe klasy energetyczne wśród urządzeń grzewczych i zostały uznane za najlepszą dostępną technikę (BAT) przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (MAE, z ang. International Energy Agency – IEA).

Czytaj więcej...

Z mojego 10-letniego doświadczenia w sprzedaży pomp ciepła NIBE oraz 5-letniego doświadczenia w użytkowaniu pompy ciepła we własnym domu, wynika że przy zakupie pompy ciepła warto zrobić analizę urządzenia rozpatrując trzy kategorie, a mianowicie: 1) parametry techniczne; 2) wyposażenie i funkcjonalność urządzenia oraz 3) doświadczenie producenta. Poniżej postaram się przybliżyć najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę dokonując wyboru pompy ciepła.

Czytaj więcej...

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA NIBE Z EFEKTYWNOŚCIĄ POMPY GRUNTOWEJ NIBE  F2120

Nowy typoszereg NIBE F2120 stanowi przełom w technologii pomp ciepła typu powietrze/woda, osiągając sezonowy współczynnik efektywności SCOP powyżej wartości 5,0 ! Oznacza to, że urządzenie jest w stanie dostarczyć 5 razy więcej ciepła niż pobiera. Ponadto charakteryzuje się niezwykle szerokim zakresem pracy, osiągając 65°C na zasilaniu systemu grzewczego i aż 63°C gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -25°C. Co więcej pompa ciepła jest w stanie osiągnąć to wszystko pracując niezwykle cicho.

Czytaj więcej...