Rekuperator pokojowy NIBE DVC

NIBE DVC 10

Rekuperator pokojowy NIBE DVC 10 1

NIBE DVC 10 to rekuperator pokojowy do domów z naturalną wentylacją, który zapewnia wentylację mechaniczną budynku z odzyskiem energii. Urządzenie wentylacyjne nie wymaga systemu kanałów i jest łatwe do zainstalowania.

NIBE DVC 10 ma wbudowany wentylator, który działa w dwóch kierunkach, aby zapewnić komfort cieplny w pomieszczeniu. Podgrzane powietrze wewnętrzne podczas wyrzutu z budynku oddaje ciepło do ceramicznego elementu urządzenia, który pełni funkcję akumulatora. Wentylator zmieniając kierunek działania czerpie świeże powietrze z zewnątrz, a element ceramiczny oddaje wcześniej zgromadzone ciepło do powietrza nawiewanego, odzyskując w ten sposób 90% energii z usuwanego zużytego powietrza

System jest prosty w montażu i kompaktowy w swych rozmiarach, co sprawia że można stosować go jako uzupełnienie w budynkach z wentylacją grawitacyjną. NIBE DVC10 można stosować w starszych domach, w których wymagana jest poprawa wentylacji. Pojedyncze urządzenia można łączyć w większe systemy przez inteligentny system kontroli WiFi.


Dane techniczne i cennik znajdziesz na www.nibe.pl

 

Schemat działania NIBE DVC 10

Działanie wentylacji mechanicznej na bazie rekuperatorów pokojowych NIBE DVC 10:

A. Odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego.

B. Nawiew, filtracja i ogrzewanie powietrza zewnętrznego, jeżeli jego temp. jest niższa niż temp. w pomieszczeniu.

C. Transport powietrza pomiędzy pomieszczeniami. Po 70 sek. następuje odwrócenie kierunku obrotów wentylatorów w DVC 10